המסלול השנתי לעיצוב גרפי מקנה השכלה במכלול נושאים, המתאפיינים בהעברת מסרים, רעיונות, תחושות ומידע באמצעות צורה, צבע, מילה ודימוי. 

 

נעסוק בפיתוח החשיבה העיצובית, שליטה במלאכת הטיפוגרפיה העכשווית, ויצירתיות בחיבור בין מסר לדימוי. כל זה לצד פיתוח המיומנות הטכנית בתכנות מחשב מתקדמות.

 

בוגרי המסלול ידעו לעצב לוגו ומיתוג חברה, סוגים שונים של דברי דפוס ומידע טיפוגרפי מגוון, בדגש על הצד היצירתי בנוסף לידע הטכני. 
        
היקף המסלול: 216 שעות / מפגשים שבועיים של 6 שעות פעם בשבוע / במשך 36 שבועות / 

 

קורסים הכלולים במסלול:

יסודות העיצוב / הקורס מקנה "ארגז כלים" בסיסי של מעצב גרפי דרך היכרות עיונית ומעשית עם מושגי יסוד של העולם החזותי כגון צורה, קומפוזיציה, פורמט, תנועה ומקצב. 

החלק הראשון יוקדש לנושא הקומפוזיציה וניהול נכון של פיתוח צורני ויצירת לוגו. בחלק השני נעסוק בנושא הסגנוּן (styling) – יצירת עבודה גרפית מקורית בהשראת סגנון מסויים.

 

טיפוגרפיה / הקורס יעסוק פיתוח מיומנות טיפוגרפית, החל מחקר צורני של אותיות והיכרות עם גופנים עבריים קלאסיים, דרך ביטוי  למילה, עיסוק במשפט ועימוד וסידור גושי טקסט מורכבים. החלק השני יוקדש לנושא הגריד – כתשתית ליצירת מוצרים טיפוגרפיים מורכבים וגם נגיעה בטיפוגרפיה נסיונית, הפורצת גבולות השימוש הקלאסי בגופנים. נלמד כיצד הקפדה ורגישות לפרטים הכי קטנים אינן סוטרות מעוף יצירתי אלא נותנות לו תוקף וביסוס.    
 

מיתוג / מטרת הקורס היא לגבש דרך שיטתית ונכונה בתהליך מיתוגי. נשים דגש על מיצוי נכון של כל שלב, החל מגיבוש אסטרטגיית המותג תוך הגדרת הערכים העומדים בבסיסו, דרך בניית השפה העיצובית וכלה ביישום השפה באמצעי שיווק ופרסום גרפיים. 

 

קליגרפיה / הקורס מהווה חלק חשוב בבניית עולמו של מעצב עברי עכשווי ובפיתוח יכולותיו הצורניות. מחד הוא חובר למסורת עתיקה ומאידך נוגע בטרנד שנכנס חזק גם לעיצוב מסחרי. נלמד את סוגי הכתיבה הקלאסיים בציפורן לצד קליגרפיה נסיונית באמצעים לא שגרתיים.

 

פוטושופ / תוכנה לעיבוד וליטוש תמונות ועריכה גרפית
 

אילוסטרייטור / תוכנה לאיור גרפי ולעימוד בסיסי
 

אינדיזיין / תוכנה לעימוד מתקדמת

 

יצירה של תורה/ סוגיות בהליכות האמנות והעיצוב /  הערך המוסף של טוב ויפה הוא בלימוד מעמיק של סוגיות תורניות הנוגעות לעולם היופי והיצירה. החל מההלכה דרך עבודת הנפש הייחודית לאמן חזותי ועד לבירור תפקיד היצירה בתהליכים הכלל ישראליים.

יסודות העיצוב הגרפי

בין הנושאים: יסודות העיצוב / קליגרפיה / טיפוגרפיה / מיתוג / פוטושופ / אילוסטרייטור / אינדיזיין / יצירה של תורה

1/9