1/5

שפת האיור / הקורס מקנה היכרות מעשית מעמיקה עם מרכיבים שונים מהם נוצרת שפת האיור, כגון - קו, כתם, צללית, מרקם ועוד. נעבוד בטכניקות שונות, בדגש על הקניית המיומנויות בעבודה ידנית, כבסיס לאיור הממוחשב. בין החומרים בהם נעבוד - עטים, דיו, עפרונות צבע , צבעי מים, אקריליק. 
במחצית השניה של הקורס נשים דגש על תהליך בניית איור בתכנה ושילוב של איור ידני וממוחשב. הקורס בנוי מתרגולים שוטפים ופרויקט מסכם – יצירת סדרת איורים. 

 

רישום / הרישום הוא מקצוע מכונן לגבי כל תחומי האמנות החזותית, בתור קומה בסיסית הכרחית. על אחת כמה וכמה לגבי תחום האיור. לימודי רישום מפתחים יסודות מהותיים בעבודת המאייר: תפיסת חלל, רגישות חזותית וגם קשר טבעי וזורם בין המוח, העין והיד.
בין נושאים הנלמדים - פרספקטיבה, אור וצל, נפח, ואנטומיית גוף האדם. 

 

איור כערך מוסף / מטרת הקורס ללמוד על תפקיד האיור כערך מוסף לטקסט המאוייר. נלמד כיצד לגייס את "ארגז הכלים" העשיר של המאייר לטובת יצירת אוירה והבעת רעיון. נשים דגש על פיתוח סגנון אישי.

בע"ה נעמוד על איפיונים מיוחדים ביחס לסוגי טקסט שונים כגון: ספרות ילדים, ספרות מבוגרת, עיתונות, מתוך התאמת הרעיון והשפה האיורית לסוגים שונים של תוכן.
נתוודע לתפיסות ושפות שונות באיור ונערוך הכירות עם יצירותיהם של המאיירים הבולטים בארץ ובעולם.

 

אמנות הדפדוף - איור לספר / נעסוק באיור לספר מאלף ועד תו, מתוך תפיסת הספר כיחידה אורגנית אחת. נערוך היכרות מעשית עם כל מרכיבי הספר, התייחסות נכונה לעמוד ולכפולה, ובעיקר על יצירת מקצב דפדוף מעניין - מה שהופך את הספר ליצירה אמיתית.  

 

פוטושופ / תוכנה לעיבוד וליטוש תמונות ועריכה גרפית

 

אילוסטרייטור / תוכנה לאיור גרפי ועימוד בסיסי
 

היקף הקורס: 216 שעות  / פעם בשבוע 6 שעות כ"א / במשך 36 שבועות / 

 
נושאים הנלמדים בקורס:

 

יצירה של תורה/ סוגיות בהליכות האמנות והעיצוב /  הערך המוסף של טוב ויפה הוא בלימוד מעמיק של סוגיות תורניות הנוגעות לעולם היופי והיצירה. החל מההלכה דרך עבודת הנפש הייחודית לאמן חזותי ועד לבירור תפקיד היצירה בתהליכים הכלל ישראליים.

איור

בין הנושאים:

שפת האיור

רישום

איור כערך מוסף

אמנות הדפדוף

פוטושופ

אילוסטרייטור

יצירה של תורה